Od úterý se může prodávat spodní prádlo a dětské oblečení

Archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a obuví pro děti a prodejny se spodním prádlem. V pondělí to projedná vláda. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl České televizi. Další úpravu opatření proti šíření koronaviru zatím premiér nepředpokládá, dodal.

„Od úterý, předpokládám, že vláda to schválí, rozšíříme segment maloobchodu, to znamená papírnictví, prodejny s dětským oblečením a obuví, prodejny spodního prádla,“ vyjmenoval Babiš zboží, které budou opět moct prodávat malé obchody i obchodní řetězce. Neupřesnil, jestli bude dětské zboží vymezeno nějakou věkovou hranicí. Dosud tyto výrobky nepatřily do takzvaného základního sortimentu, který se smí prodávat i v době uzavření většiny obchodů.

Další zmírňování protiepidemických restrikcí Babiš zatím neočekává. „Nějaké další rozvolňování si neumím představit při tomto počtu hospitalizovaných,“ uvedl. V nemocnicích je s covidem-19 nyní v Česku téměř 6500 lidí, více než 1100 z nich je ve vážném stavu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner