Server Lidových novin informoval o setkání s dvěma mladými turisty, kteří potkali Babiše na jeho návštěvě Maroka, kde se byli podívat na africké migranty. Předsedovi opozičního hnutí STAN Petru Gazdíkovi připadá takové zpravodajství jako propaganda.

“Příjemné překvapení zažil premiér Andrej Babiš v marockém rychlovlaku na cestě do Casablanky. Narazil na dvojici Čechů, kteří se s ním pustili do hovoru a následně jej požádali, zda by je nevzal domů letadlem.” Těmito slovy začíná článek na serveru Lidovky.cz, který popisuje údajně náhodné setkání s dvěma českými turisty.

Server patří do vydavatelství MAFRA z holdingu Agrofert, který je ve svěřenském fondu Andreje Babiše.

Dva mladíci se s Babišem nejdřív chtěli vyfotit a potom ho požádali, jestli by s ním nemohli letět do Prahy ve vládním speciálu. “Předseda vlády sice nebyl proti, ale protokol a hledisko bezpečnosti to neumožnily,” píší Lidovky.cz.

Server uvádí, že dvojice mladých mužů se do Maroka vydala podívat do Ceuty, španělské enklávy v Maroku, která je cílem migrantů z Afriky, kteří se chtějí dostat do Evropy. “Podle českých turistů zde byly až tisíce migrantů, kteří čekali na přijetí,” uvádí Lidovky.

Servilní styl, jakým server Lidových novin o události píše, se nelíbí předsedovi opoziční Starostů Petru Gazdíkovi. “Navrhuji Lidové noviny přejmenovat na Ministerstvo propagandy. Za takovou novinářskou práci by se nemuseli stydět ani soudruzi z NDR!” napsal Gazdík na svůj Twitter.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora