Babiš v pondělí vystoupí s projevem na ČT, Nově a Primě

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš vystoupí v pondělí ve 20:00 s projevem ve veřejnoprávní České televizi a na soukromých stanicích Nova a Prima. Na Twitteru naznačil, že se jeho řeč bude týkat soudržnosti v době šíření epidemie nového typu koronaviru. „Vím, že je to teď těžké období, a já víc než kdy jindy cítím, že musíme držet při sobě. Tak vám k tomu chci něco říct,“ uvedl. Mluvčí vlády Vladimír Vořechovský ČTK řekl, že vystoupení bude Babiš předtáčet během pondělí.

Doposud premiér vystupoval na tiskových konferencích po jednáních vlády a s dílčími komentáři jednotlivých opatření. Pravidelně přitom vyzýval k soudržnosti a boj s epidemií přirovnával k válce. V pondělí se vláda po víkendové odmlce vrátí k opatřením zavedeným proti šíření nemoci a hospodářským aspektům krize. Očekává se prodloužení omezení volného pohybu minimálně do 1. dubna.

Počet případů nákazy stoupl v Česku na 1120. Během neděle přibylo 73 nemocných. Vyléčených z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zůstává šest lidí. První tři potvrzené případy nákazy se objevily přesně před třemi týdny – v neděli 1. března.

Ve čtvrtek oslovil Čechy v souvislosti s šířením nákazy prezident Miloš Zeman. Vyzval je k odvaze. Lidé nemají epidemii koronaviru zlehčovat, ale zároveň ani propadat panice a strachu, řekl Zeman v předtočeném projevu v televizi Prima. Opětovně také podpořil vládní opatření a varoval před panikou.

Prezidentův projev odvysílala televize Prima, předtočen byl v Lánech ve středu dopoledne. Česká televize chtěla jako veřejnoprávní instituce projev vysílat souběžně. Argumentovala větším dosahem pro diváky i tím, že stejně se postupuje v případě Zemanova vánočního poselství, které vyrábí Nova, ale vysílají ho i další média. Pražský hrad ČT nevyhověl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner