Poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová se podobně jako její stranický kolega Martin Komárek stává směšnou figurkou české politické scény. Zatímco bývalý novinář již pochopil, že bude lepší, když své světonázory prezentuje v knižní podobě a ve svých internetových novinách, bývalá redaktora ČT „perlí“ i nadále veřejně na sociálních sítích.

Lorencová, o které se před lety dalo hovořit jako o investigativní novinářce, v posledních pár letech sbírá jeden „úlet“ za druhým. Poté, co obvinila mainstreamová média, že neinformovala o smrti Michaila Gorbačova, který v době jejího apelu stále spokojeně žil a stále žije, pustila se do servírek a číšníků.

Obvinila je, že ze spropitného sponzorují mafii a volala po zrušení dýšek, které jsou nedílnou částí příjmu zaměstnanců v gastronomii. Posléze se paní Lorencová na chvíli odmlčela, zřejmě, aby mohla opět nastoupit v plné síle.

Prvním signálem, že je poslankyně ANO opět „ve formě“, byla její vystoupení ve sněmovně, kde se jednalo o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotačnímu podvodu na Čapím hnízdě. Srdnatě se bila, leč marně.

Zřejmě právě proto se opět Lorencová vrátila k ruskému tématu. Na svém facebookovém profilu se totiž vyjevila: „Mám dobrý pocit. Každá sankce Rusko posílí! Na rozdíl od nás totiž budou soběstační,“ zajásala. Tím je řečeno mnohé. Je jasné, že ANO je Babiš a Babiš je ANO, ale i takoví exoti jsou součástí tohoto „nepolitického“ ansámblu.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora