V návaznosti na přetrvávající koaliční krizi zaslal dnes pražský primátor Zdeněk Hřib otevřený dopis Jiřímu Pospíšilovi, který je zároveň předsedou koaličního klubu Spojené síly pro Prahu. Hřib mu vytýká především jeho nekonzistentní postoje, liknavý přístup k práci pro Prahu, účelové prohlášení do médií a snahu TOP 09 o dosazování politických trafikantů.

,,Nerozumím tomu, proč Zdeněk Hřib o víkendu posílá dopis do médií. Pro nás důležitý ideový spor o zdanění prázdných bytů a zásahu do soukromí lidí jsme vyřešili minulý týden, beru to jako uzavřené téma. Zítra je svolané koaliční jednání, kde si vše s panem primátorem můžeme vyříkat,“ uvedl dnes europoslanec na Twitteru a dostalo se mu obratem odpovědi: ,,Opravdový politik přece pracuje i v neděli! Zdravím z benzinky na cestě z konference,“ rýpnul si šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Podle primátora odstartovala vše Pospíšilova snaha o zviditelnění se před blížícími květnovými volbami do Europarlamentu, a to všechno na úkor Prahy. Jak při analýze anonymizovaných dat z elektroměrů, tak při snižování počtu členů dozorčí rady, mělo dojít nejdříve ke shodě uvnitř pražské koalice, ale po příletu Pospíšila z Bruselu se situace vždy údajně změnila. Při prvním ze zmiňovaných případů navíc vyčetl europoslanec koaličnímu partnerovi komunistickou praktiku, snahu o zasahování do osobního vlastnictví.

Veřejným tajemstvím je navíc fakt, že v křesle primátora se viděl Pospíšil před volbami sám. Výsledky v hlavním městě ovšem hovořily jasně, největší počet hlasů získaly Piráti, kteří spolu s Pospíšilem a Praha Sobě utvořili v hlavním městě koalici. Do konce uplynulého měsíce pak všechno běželo hladce, ale od návrhu zdanění prázdných bytů se narůstající spor nedá přehlédnout. Zda-li se tak jedná pouze o Pospíšilovu předvolební kampaň, jak tvrdí Hřib, nebo přetrvávající snahu o vystoupení z koalice, ukáží až příští měsíce.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora