Bez elektřiny je ráno kvůli větru 37.000 domácností v síti ČEZ

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Bez dodávek elektřiny je dnes ráno kvůli silnému větru 37 tisíc domácností v síti ČEZ. Ráno začalo opět foukat a poruch přibylo. Nejvíc jich je ve Středočeském a Královéhradeckém kraji, na obnovení dodávek čekají odběratelé v Libereckém, Pardubickém a Plzeňském kraji. ČEZ předpokládá, že většinu zákazníků připojí zpět během dneška. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Aktuální informace distribuční společnosti E.ON zatím nemá ČTK k dispozici, v pondělí ve 23:00 bylo bez proudu 19 tisíc jejích odběrných míst.

ČEZ dnes ráno v 06:00 evidoval přes 120 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo 37 tisíc domácností. Během noci poruchové čety opravovaly vedení tam, kde to bylo z bezpečnostních důvodů možné. Ve dvě hodiny ráno klesl počet odběratelů bez elektřiny na 18 tisíc z 25 tisíc před půlnocí. „Bohužel k ránu začalo zase silně foukat a přibyly nám další poruchy v postižených lokalitách,“ uvedla mluvčí ČEZ.

Ve Středočeském kraji ČEZ pracuje na obnovení dodávky do zhruba 10 tisíc odběrných míst, stejný počet je i v Královéhradeckém kraji. V Libereckém kraji zbývá obnovit dodávku elektřiny 5500 domácností. Poruchové čety jsou v terénu také v Pardubickém kraji, kde zbývá připojit 5000 odběratelů, v Plzeňském kraji 3500 odběratelů. Běžný provoz je nyní na Moravě, v Ústeckém a Karlovarském kraji.

ČEZ odběratelům doporučuje sledovat informace na webu www.cezdistribuce.cz a poruchy hlásit na bezplatnou linku 800 850 860 nebo webu www.bezstavy.cz. Kalamitní stav trvá v okresech pěti krajů.

Silný vítr zasáhl Česko v noci na pondělí. Na řadě míst způsobil výpadky proudu a zkomplikoval dopravu. Vítr bude podle meteorologů foukat ještě dnes do večera, rychlost větru má dosahovat 55 až 90 kilometrů za hodinu, na horách až 110 kilometrů za hodinu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner