Opozičním Pirátům se dnes nepodařilo odložit schvalování zavedení elektronické evidence tržeb (EET) i do dalších podnikatelských odvětví. Spor se ve Sněmovně odehraje zřejmě i o postup při hlasování o poslaneckých pozměňovacích návrzích.

Požadavek Piráta Mikuláše Ferjenčíka na vyřazení schvalování předlohy z nynější schůze podpořilo 72 ze 160 přítomných poslanců. Schůze dnes končí a je pravděpodobné, že k finálnímu hlasování o novele o EET se dolní komora nedostane.

Pře patrně čeká poslance o proceduru hlasování, když ODS podala přes 700 pozměňovacích návrhů o výjimce pro každou jednotlivou profesi, které se další vlny zavádění EET mají týkat. Zpravodaj Jan Volný (ANO) bude navrhovat, aby Sněmovna hlasovala o všech těchto úpravách najednou, občanští demokraté požadují hlasování o každé profesi zvlášť.

Ferjenčík v této souvislosti žádal koaliční strany, aby s opozicí proceduru hlasování probraly. Podotkl, že debata by byla kratší, pokud by se o úpravách hlasovalo jednotlivě.

Kdy přesně dnes začne Sněmovna novelu o EET schvalovat, zatím není jasné. Před ní jsou ještě zařazeny dvě jiné předlohy, o elektronických neschopenkách a úpravě podmínek vedlejší práce policistů, hasičů nebo celníků.

Revue Forum Banner