Brněnský tanečník Vokřál vrací úder ODS. Nechají se Piráti zlákat do koalice s ANO?

repro Facebook

Petr Vokřál má Song jak Brno | FOTO: repro Facebook

Brněnská buňka ANO zřejmě špatně poslouchala svého šéfa. Snad se přerušilo telefonní spojení, ale když Andrej Babiš říkal, že by si místní klub zasloužil odchod do koalice, mluvil k pražské organizaci. A zatímco ta se zuby nehty snaží dostat na Magistrát, brněnští zastupitelé se nechali vyšachovat původním koaličním partnerem. Občanští demokraté tak zřejmě podepíší spolupráci s Piráty, KDU-ČSL a ČSSD.

Po pražském neúspěchu se tak nyní snaží ANO zachránit alespoň post primátora v druhém největším městě. Lídr Pirátů Tomáš Kolačný tisku potvrdil, že Piráti nově získali nabídku na koalici i od hnutí ANO, ovšem i tak plánuje pokračovat v jednání s ODS.

„Předal jsem to vyjednávacímu týmu, ale není to teď na stole,“ uvedl Koláčný, který chce dál pokračovat ve vyjednávání o koalici s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. O koaliční smlouvě rozhodne městská základna Pirátů. Vstup do koalice může potvrdit, nebo odmítnout.

V opozici tak skončí vítěz voleb vítězné ANO a SPD. Ještě v pondělí přitom zástupci ANO, ODS, KDU-ČSL a ČSSD informovali o tom, že se na koalici dohodli oni, přičemž primátorem měl zůstat lídr ANO Petr Vokřál. V úterý ale bylo vše jinak a ODS přišla s novou koalicí, přičemž primátorkou má být její jednička Markéta Vaňková.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povolební situaci v Brně označil za megapodraz. Vaňková se i přesto neobává toho, že by Brno po odsunutí ANO do opozice nemělo dostávat peníze od státu.

Koaliční partneři by se rádi věnovali výstavbě multifunkční haly pro Kometu i atletické haly, dále cyklistického velodromu nebo Janáčkova kulturního centra. Koalice chce stavět obchvaty městských částí, zvyšovat kapacity parkování a dokončit tramvajové tratě. Nová koalice by ráda pokračovala i v rezidentním parkování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme