Restituce je třeba zdanit, máme na to analýzu, tvrdila Schillerová. Ta ale neexistuje

ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) | FOTO: ČTK

Alena Schillerová minulý měsíc tvrdila, že se církevní restituce musí zdanit. Náhrady byly údajně nadhodnoceny a má na to analýzu. Jak se dnes ukázalo, žádná analýza neexistuje. O zprávě informuje server Seznamzpravy.cz.

„My jsme si udělali takovou rychlou analýzu toho, zda ty ceny odpovídaly, zda odrážely realitu. Dospěli jsme k tomu, že to ocenění bylo opravdu vyšší,” tvrdila Schillerová. Nyní však vyšlo najevo, že žádná analýza neexistuje.

Server žádal po ministerstvu přístup k oné analýze. Po 15 dnech dostal odpověď, že je ještě 10 dnů čas na zaslání informací. Celkem tedy ministerstvu trvalo 25 dnů, aby se přiznalo, že žádná analýza není.

„Povinný subjekt (Ministerstvo financí) konstatuje, že nedisponuje analýzou v zaznamenané podobě,“ uvedl Pavel Polanský z kanceláře Ministerstva financí.

Dnes Schillerová říká pouze to, že restituce analyzovali na ministerstvu. Slovně. A nezapsali si závěr, proto jej nemůže poskytnout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme