ČT se loni ve sledovanosti dostala nad 30 procent, rostla i Prima

Česká televize, ilustrační foto (ČTK)

Česká televize, ilustrační foto | FOTO: ČTK

Stanice České televize (ČT) loni v celodenním vysílání zůstaly mezi lidmi nad 15 let nejsledovanější a svůj podíl zvýšily nad 30 procent. Meziročně se zvýšil zhruba o 0,9 procentního bodu na 30,86 procenta. Druhé u této skupiny diváků zůstaly stanice skupiny Nova, podíl na sledovanosti jim ale klesl na 27,09 procenta. Třetí Prima si polepšila na 24,78 procenta. Skupina Nova zůstala nejsilnější u diváků ve skupinách 15 až 54 let a 15 až 69 let a také v hlavním vysílacím čase. Vyplývá to z výsledků měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere zveřejněných na serveru Mediaguru.cz.

Podíl Novy u diváků nad 15 let se meziročně snížil o 1,57 procentního bodu, Primě vzrostl téměř o procentní bod. Skupina Barrandov zaznamenala v této skupině celodenní podíl 5,53 procenta, který byl proti roku 2019 nižší o 0,74 procentního bodu.

Výsledek ČT podpořilo zvýšení sledovanosti stanice ČT1 a také spuštění nové stanice ČT3, která od konce března do prosince získala celodenní podíl 1,11 procenta, napsal server. Zpravodajskému kanálu ČT24 pomohla epidemie koronaviru a další mimořádné události loňského roku k růstu sledovanosti na 5,50 procenta, což je zatím nejlepší výsledek stanice od jejího vzniku.

U Novy podle serveru přes celkový pokles dosáhly lepšího výsledku než v předcházejícím roce především stanice Nova Gold a Nova Action. K růstu skupiny Prima přispěly hlavně tematické stanice Prima Max, Prima Krimi a Prima Love. Nová stanice CNN Prima News získala za dobu svého vysílání od května do prosince podíl 0,43 procenta.

Nova sice zůstala v dalších diváckých skupinách 15 až 54 let a 15 až 69 let nejsledovanější, i tady jí ale podíly klesly. Stejně tak Barrandovu. ČT naopak podíly vzrostly, Primě se u diváků 15 až 69 let zvýšil, ve druhé skupině stagnoval.

V hlavním vysílacím čase mezi 19:00 a 23:00 zůstala Nova nejsledovanější u všech diváckých skupin, podíly jí ale meziročně klesly. ČT u diváků nad 15 let zůstala na druhém místě a podíl na sledovanosti jí vzrostl. Zvýšil se také třetí Primě. Skupina Nova tak měla v hlavním vysílacím čase ve skupině nad 15 let podíl na sledovanosti 31,10 procenta, stanice ČT získaly 28,88 procenta a Prima 26,52 procenta.

V celodenním vysílání pokračovalo v růstovém trendu zastupitelství tematických stanic Atmedia, které si meziročně připsalo 0,4 procentního bodu a přiblížilo se k pětiprocentnímu podílu na sledovanosti. Televize Seznam loni zdvojnásobila podíl na 0,45 procenta.

V žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů loňského roku obsadily osm příček pořady ČT. Nejvíce diváků zhlédlo premiéru štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě, 3,4 milionu lidí starších čtyř let znamenalo podíl na sledovanosti téměř 63 procent. Následovaly Tři oříšky pro Popelku s 2,6 milionu diváků a první trojici uzavřela televizní premiéra Hodinářova učně s 2,5 milionu diváků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]