Pokusili jsme se pro vás na základě veřejně známých informací, domněnek, mystifikací a lží zrekonstruovat dnešní setkání prezidenta Zemana (veřejnosti známého díky mluvčímu Ovčáčkovi) a ministra a lháře v jedné osobě Andreje Babiše.

Babiš rád běhá, jak ukázal před „eurovolbami“ na fotkách s Pavlem Teličkou. Zřejmě tedy vyběhl po starých zámeckých schodech. Jako člověk z lidu se zařadil do fronty na bezpečnostní prohlídku před vstupem do Zemanova království. Když došel až k Zemanově vstupní bráně (což je bezpečnostní rám na detekci kovů), vyzval ho jistý policista a Babišův kamarád z dob působení v StB, aby vyndal z kapes a kufříku kovové předměty. Jak se podivil, když Babiš začal vytahovat stovky korunových mincí. Korunu po koruně. Nakonec vytáhl tři klíče: první od státní pokladny, druhý od Čapího hnízda a třetí k záhadám s jeho příjmy.

A o čem se pak s prezidentem bavili? Zemana s Ovčáčkem především zajímalo, zda Babiš někdy neprovedl nějaký podvod nebo třeba nelhal kamarádovi. To by totiž podle nich nebylo pěkné a od takového člověka by Zeman rozhodně nechtěl podporu v prezidentské kandidatuře, v důsledku čehož by proti němu mohl kandidovat Martin Stropnický. Když si Babiš nemohl vzpomenout, zatímco Zeman vykouřil tři cigarety, šli se spolu a s celým hradním personálem dívat, jako správní vlastenci, na Českou televizi. Zrovna tam běžela jakási ekonomická poradna o dluhopisech společnosti Agrofert a nákupu předražené firmy v okamžiku, kdy měl zrovna Agrofert záchvat optimismu či jinou poruchu právnické osobnosti.

Jak to Babiš uslyšel, hned si vzpomněl na jeden svůj prohřešek. Týkalo se to čapího hnízda. Prostě jednou sestřelil prakem čapí hnízdo na svou paní učitelku. Ale už je to dávno, v dobách, kdy ještě neměl žádné zdanitelné ani osvobozené příjmy. Bylo mu tehdy asi pětatřicet let.

Toliko vyslovená lež, která je zřejmá na první pohled. A nyní, jak setkání Babiše se Zemanem proběhlo doopravdy. Přesně podle Babišových očividně pravdivých slov. Zeman se v souvislosti s Babišovými nevyjasněnými příjmy a nedaněnými dluhopisy optal, zda se Babiš nedopustil nějakých podvodů. Babiš mu pak vysvětlil, že nikoli. Zemana však toto téma moc nezajímalo (dokonce snad u něj zíval) a spíše se zajímal o Babišovo nečekané znovuzvolení za předsedu ANO.

Revue Forum Banner
Jakub Černý
Jakub Černý
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora