Díky, že likvidujete firmy, vzkázal Pilný Babišovi a Finanční správě

Ivan Pilný, ministr financí (ČTK)

Ivan Pilný, ministr financí | FOTO: ČTK

On si pan ministr financí Ivan Pilný, náhradník Andreje Babiše, prostě nedá pokoj. Je totiž hrdý na státní rozpočet a výběr daní a děkuje za to všem, kdo se na úspěších podílejí. Nezapomíná rozhodně na úředníky, kterým se tak efektivně daří ničit firmy jediným rozhodnutím a v podstatě je zestátnit.

„Za poslední čtyři roky máme úsporu na státním dluhu 28 miliard. Chtěl bych poděkovat především podnikatelům, protože to je jejich zásluha, a pracovníkům daňové správy, přestože je na ně pořádaná štvanice zejména v médiích. Také děkuji svému předchůdci Andreji Babišovi, to, co dnes prezentujeme, je výsledek především jeho práce,“ sdělil Pilný.

Ano, tak aspoň už to víme. Výsledkem Babišovy práce je 19 společností zlikvidovaných neprávem. Samozřejmě pouze z těch, které se soudily (představuje to asi 40 procent), protože – světě div se – když někomu seberete firmu a obstavíte účty, občas nemá peníze na soudy. No, nevadí.

Přidáváme se ke gratulaci a poděkování. Ještě nikomu se nepodařilo tak jednoduchým opatřením zničit život přinejmenším desítkám lidí a zamést s jejich podnikání, kterému mnohdy věnovali celé roky, tak rychle.

Vlastně moment… někomu už se to povedlo. Tehdy to začalo v roce 1948.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]