On si pan ministr financí Ivan Pilný, náhradník Andreje Babiše, prostě nedá pokoj. Je totiž hrdý na státní rozpočet a výběr daní a děkuje za to všem, kdo se na úspěších podílejí. Nezapomíná rozhodně na úředníky, kterým se tak efektivně daří ničit firmy jediným rozhodnutím a v podstatě je zestátnit.

„Za poslední čtyři roky máme úsporu na státním dluhu 28 miliard. Chtěl bych poděkovat především podnikatelům, protože to je jejich zásluha, a pracovníkům daňové správy, přestože je na ně pořádaná štvanice zejména v médiích. Také děkuji svému předchůdci Andreji Babišovi, to, co dnes prezentujeme, je výsledek především jeho práce,“ sdělil Pilný.

Ano, tak aspoň už to víme. Výsledkem Babišovy práce je 19 společností zlikvidovaných neprávem. Samozřejmě pouze z těch, které se soudily (představuje to asi 40 procent), protože – světě div se – když někomu seberete firmu a obstavíte účty, občas nemá peníze na soudy. No, nevadí.

Přidáváme se ke gratulaci a poděkování. Ještě nikomu se nepodařilo tak jednoduchým opatřením zničit život přinejmenším desítkám lidí a zamést s jejich podnikání, kterému mnohdy věnovali celé roky, tak rychle.

Vlastně moment… někomu už se to povedlo. Tehdy to začalo v roce 1948.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora