Kdo by to byl řekl. Andrej Babiš si koupil noviny, aby psaly pravdu, a celá redakce se toho poctivě drží. Všichni můžeme být šťastní a spokojení, protože takovou banalitu, jakou je bod „Daňové podvody ministra financí“, a výzva předsedovi vlády, aby svého vicepremiéra odvolal, pokud podezřelé transakce nevysvětlí, to tedy rozhodně není něco, co patří na titulní stranu největších seriózních novin v zemi.

MF DNES ví, co lidi trápí. Na titulní straně, která se v poslední době omezuje na celé dva články, máme „Zpověď vězně z garáže“ (Nevíte, co to je? Já taky ne.) a nizozemské volby. Na straně 2 už se skoro zdá, že se dočteme něco o sněmovně… A dočteme! Akorát že o tom, jak poslanci platí své asistenty. Třetí strana úplně dole nám tedy o Babišovi a včerejším jednání něco sdělí, taková marginalita víc místa nepotřebuje. A už vůbec ne komentář, protože političtí komentátoři se logicky nemohou zabývat největší politickou událostí, pokud se týká pana majitele.

Lidové noviny se soustředí na největší zahraniční téma – volby v Nizozemsku. Držitel Novinářské křepelky a odhalovatel všech závažných kauz v Česku pan Koutník k Babišovi taktéž mlčí. Lidovky si ale troufly o něco více, zařadily takovou upravenou zprávu ČTK, která tak nějak vypadá jako minianalýza, na stranu 2. Větší zpráva je ale i podivný prezidentský kandidát Štogl, kterého nikdo nezná. Ale pro spravedlnost – na straně 10 nalezneme opatrnou poznámku pana Zvěřiny.

Takže kdybyste se čirou náhodou chtěli o světě dozvídat z novin, rozhodně zkuste ty z Mafry. Jsou to takové hezké noviny pro hezkou dobu.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora