Mladá fronta DNES a Lidové noviny bývaly před lety vzorem kvalitní žurnalistiky a dali bez problémů označit za stěžejní média v naší zemi. Od doby, kdy si oba deníky podmanil oligarcha Andrej Babiš se však jedná pouze o stranické plátky jeho hnutí ANO. Novináři, které ministr financí zaměstnává, denně ukazují, jak se pracuje s dezinformacemi a hlavně, jak je důležité některé podstatné skutečnosti čtenářům vůbec nesdělit. Podívejme se tedy, jak si stojí objektivita dvou deníků z Mafry.

Úterý 14.března 2017

Mladá fronta volí na dnešní titulní straně stěžejní téma, které hýbe celou domácí scénou. Kdo by se však domníval, že se jedná o dluhopisy Andreje Babiše a jejich podezřelé „zdanění“, je na omylu. Hrozbou pro Českou republiku jsou přemnožení divočáci. Žádný Babiš, o něm ani zmínka. Dokonce ani další texty zcela nereflektují současné dění, ale proč neustále otravovat čtenáře politikou. V druhém článku na hlavní straně, dříve respektovaného deníku, se raději editoři MF Dnes rozhodli dát prostor paní učitelce z Doloplaz na Olomoucku, která má dilema, zda smí pohladit žáka, který předvedl své dovednosti. Drobně se také dozvíte, že fotbalová Sparta odvolala trenéra Holoubka, nebo, že divoký západ, na půdě naší země, se blíží.

Nebojte, o dluhopisech nenajdete zmínku ani na titulu druhého Babišova deníku, tedy Lidových novin. Zde je takzvaným otvírákem článek pana Shabu, známého ostřelovače ministrů, který pojednává o hojných návštěvách českých zástupců v USA. Na rozdíl od MF Dnes nabízí „Lidovky“ mnohem víc žhavých témat. Opět se jeden z autorů zamýšlí nad českým školstvím, dozvíme se něco nového o kauze Grandhotelu Pupp, kterou si z roku 2014 jistě všichni perfektně pamatují, nebo dostaneme návod, jak obejít přísnější podmínky pro hypotéky. Lidové noviny ovšem jednoznačně vítězí svým vizuálem. Obraz Marie Terezie je totiž skutečně lahodnější pro oko, než divoké prase v zaměřovači.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora