Do Senátu za Příbram chce osm kandidátů, ANO nikoho nenasadí

Facebook

Slogan hnutí ANO | FOTO: Facebook

Do senátních voleb na Příbramsku se letos hlásí osm kandidátů, o jednoho více než před šesti lety. Lhůta pro podání přihlášek skončila ve středu v 16:00, řekla ČTK vedoucí odboru práva a veřejných zakázek na příbramské radnici Radka Škubalová. Jména kandidátů nesdělila. Senátorské křeslo chce obhajovat bývalý starosta Sedlčan Jiří Burian (ODS), naopak ANO do volebního klání nakonec nezasáhne.

ANO v minulosti počítalo s kandidaturou bývalého příbramského starosty Jindřicha Vařeky, ten ale už před časem oznámil, že se o hlasy voličů ucházet nebude. Podle Vařeky by to vzhledem k jeho dalším životním plánům nebylo rozumné. Předsedkyně středočeské organizace ANO a hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová dnes ČTK sdělila, že ANO na Příbramsku nemá kandidáta.

Za ČSSD bude kandidovat ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada, za KSČM záchranář Jindřich Havelka a za STAN starosta Petrovic a krajský zastupitel Petr Štěpánek.

Piráti do senátního klání nasadí středoškolskou učitelku Simonu Luftovou a TOP 09 příbramského zastupitele a někdejšího místostarostu Václava Švendu. Server Aktuálně.cz dnes uvedl, že na Příbramsku chce kandidovat i dramaturgyně Jiřina Rosáková, manželka moderátora Jana Rosáka. O hlasy voličů se bude ucházet jako společná kandidátka Strany zelených a hnutí Senátor 21. Jako priority si Rosáková vytyčila ochranu veřejnoprávních médií a tvorbu zákonů, které budou předcházet výkyvům klimatu, napsal server. Jméno osmého kandidáta zatím není známo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]mail.com

Revue Forum Banner