Dzurilla předává agendu vládního zmocněnce pro digitalizaci Bartošovi

Ivan Bartoš (Piráti) (Česká pirátská strana / se svolením autora)

Ivan Bartoš (Piráti) | FOTO: Česká pirátská strana / se svolením autora

Dosavadní vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla předává svou agendu šéfovi Pirátů a vicepremiérovi pro digitalizaci Ivanu Bartošovi. Dzurilla dnes řekl, že jeho pozice při nové vládní sestavě nedává smysl. Funkci vykonával ve vládě Andreje Babiše (ANO) od února 2018. Babiš dnes ve sněmovně při rozpravě k důvěře vládě oznámil, že Dzurilla dal výpověď.

„Bavíme se teď s panem Bartošem, protože se stal vicepremiérem pro digitalizaci, že tato pozice nyní nedává smysl. To znamená, že pan Bartoš si to přebírá,“ řekl Dzurilla. Na dotaz, co bude dál dělat, uvedl, že je šéfem dvou státních podniků. Od ledna 2018 je ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT), dva roky před tím se stal ředitelem Státní pokladny centra sdílených služeb (SPCSS).

()

V souvislosti s digitalizací zdravotnictví v době epidemie covidu-19 mluvil Babiš dříve také o možnosti navrhnout Dzurillu na státní vyznamenání. Mezi vyznamenanými prezidentem Milošem Zemanem k loňskému 28. říjnu ale nebyl.

Ministerstvo zdravotnictví má od září loňského roku pro elektronizaci a digitalizaci náměstka Milana Blahu. Bývalý zástupce ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) tehdy nastoupil jako politický náměstek tehdejšího ministra Adama Vojtěcha (za ANO). Po změně uspořádání vedení ministerstva, takzvané systemizaci, kterou nová vláda schválila loni v prosinci, vznikla na ministerstvu samostatná sekce informačních a komunikačních technologií s pozicí odborného náměstka. Ta je zatím podle organizačního schématu aktualizovaného ve středu neobsazená a Blaha zatím zůstává politickým náměstkem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]