Biskup Karel Herbst má koronavirus a je ve vážném stavu na jednotce intenzívní péče

Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to večer potvrdilo Arcibiskupství pražské. Uvedlo, že jeho stav je vážný a byl převezen na jednotku intenzivní péče. Česká televize sdělila, že arcibiskup Dominik Duka je proto v domácí karanténě a v izolaci zůstávají i další pražští biskupové. Herbst je podle webu České biskupské konference v nemocnici od pátku. Hospitalizován byl v Nemocnici pod Petřínem.

„V sobotu 28. března bylo u pražského pomocného biskupa Karla Herbsta potvrzeno onemocnění COVID-19. (…) Jeho stav je vážný. Modleme se za jeho uzdravení,“ uvedlo Arcibiskupství pražské.

Web České biskupské konference dnes oznámil, že Herbst byl v nemocnici hospitalizován v pátek s plicním nálezem a s problémy se srdcem.

Herbst, který se narodil v roce 1943, je emeritní pomocný biskup pražský. Na funkci pomocného biskupa na svou vlastní žádost rezignoval v roce 2016. Důvodem byla únava a vysoký věk.

Podle ČT je kvůli Herbstovu pozitivnímu testu v domácí karanténě Duka i další pražští biskupové. Podle webu Pražského arcibiskupství Dukovi v pražské arcidiecézi pomáhají kromě Herbsta také biskupové Václav Malý a Zdenek Wasserbauer.

Arcibiskupův mluvčí Romuald Štěpán Rob ČT řekl, že Duka se cítí naprosto zdráv, z preventivních důvodů se však bude držet v ústraní, aby dodržoval hygienická opatření. Bude i nadále pracovat a bude v kontaktu se spolupracovníky, dodal.

Křesťanský web Církev.cz uvádí: V pátek 27. března 2020 byl hospitalizován v nemocnici pod Petřínem na JIP emeritní pomocný biskup pražský Karel Herbst. Nejprve mu byl diagnostikován plicní nález a problémy se srdcem. V sobotu večer pak byl potvrzen pozitivní test na onemocnění Covid-19 a byl převezen  do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích na jednotku intenzivní péče. 

Poznámka editora:

Kája Herbst byl v době mého dětství vedoucí postavou hnutí katolické mládeže v prostředí totalitního Československa. Pamatuji si ho jako mladého kněze, který vykonával dělnická povolání, protože mu komunisté zakázali výkon kněžské služby. Byl totiž až příliš populární u mladých lidí. Obdivoval jsem ho a považoval jsem ho za svého kamaráda. Biskup Kája má koronavirus a je ve velmi vážném stavu. Modlím se za něj.

Pavel Šafr

(Publikováno na Facebooku)

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner