Evropská léková agentura schválila remdesivir k léčbě pacientů s nemocí COVID-19

Printscreen Youtube, Welt

Laboratoř, ilustrační snímek | FOTO: Printscreen Youtube, Welt

Evropská léková agentura (EMA) doporučila, aby byl přípravek remdesivir podmínečně schválen k léčbě pacientů s nemocí COVID-19. Jeden z výborů úřadu přípravek americké společnosti Gilead Sciences doporučil pro pacienty starší 12 let se zápalem plic, kteří potřebují dodatečné dávky kyslíku.

Přípravek budou moci pod názvem Veklury předepisovat lékaři v Evropské unii, jakmile to schválí Evropská komise (EK). Ta se obvykle řídí doporučením výboru, který nyní léčbu remdesivirem schválil, poznamenala agentura Reuters.

Remdesivir, který v Gilead Sciences vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře, už pro nouzové použití pro nemocné ze závažným průběhem nemoci COVID-19 schválily Spojené státy, Indie a Jižní Korea. Plně schválen byl tento lék v Japonsku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner