Fiala vyzval občany k očkování proti covidu a poděkoval zdravotníkům

()

Premiér Petr Fiala (ODS) v prvním vystoupení po svém jmenování předsedou vlády vyzval občany k očkování proti covidu a poděkoval zdravotníkům za jejich práci. „Je třeba chovat se zodpovědně,“ uvedl na tiskové konferenci po dnešní zhruba třičtvrtěhodinové schůzce na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Očkování těch, kteří ještě vakcínu nedostali, je podle Fialy důležité pro ochranu života zdraví jejich i jejich blízkých. Připomenul, že svoboda se pojí se zodpovědností.

„Je potřeba, abychom se chovali zodpovědně, aby každý udělal něco pro to, abychom to překonali,“ uvedl. Mezi další nejbližší priority pro nastupující kabinet zařadil opravu návrhu státního rozpočtu pro příští rok, téma inflace a zvyšování cen energií.

Fiala také řekl, že jeho vláda chce provést například důchodovou reformu, změny ve školství či infrastrukturní změny vedoucí k digitalizaci. Chce, aby jeho kabinet posunul Česko mezi nejlepší na světě. Poděkoval prezidentovi, že se mohlo jeho jmenování uskutečnit. Zeman je kvůli nákaze koronavirem v izolaci, dnešní slavnostní akt se tak musel uskutečnit za přísných hygienických podmínek, prezident Fialu proto jmenoval zpoza plexisklové zábrany.

Novinářům řekl, že v opatřeních proti šíření covidu, která přijímá končící vláda Andreje Babiše (ANO), panuje chaos.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]