Fiala: Zeman má stále výhrady k jednomu z kandidátů na ministry

Premiér a předseda ODS Petr Fiala (Pavel Hofman / FORUM 24, se svolením autora.)

Premiér a předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24, se svolením autora.

Lány (Kladensko) 28. listopadu (ČTK) – Výhrady prezidenta Miloše Zemana k jednomu z kandidátů na ministra podle nově jmenovaného premiéra Petra Fialy (ODS) trvají. Nominaci ale Fiala měnit nebude. Designovaný předseda vlády to řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání se Zemanem na zámku v Lánech. „Výhrady přetrvávají, věřím, že mohou být rozptýleny rozhovory, jak budou vedeny,“ uvedl Fiala. Dodal, že když se tak nestane, určitě se s tou situací vypořádá. Jak by to provedl, ale dnes nepřiblížil.

Kdo by se měl ujmout vedení ministerstva průmyslu a obchodu po místopředsedovi STAN Věslavu Michalikovi, který se vzdal své nominace v uplynulém týdnu, chce prezidentovi Fiala předložit po pondělku. Novou nominaci mu má předseda Starostů Vít Rakušan sdělit po dnešním jednání vedení hnutí. Fiala počítá, že poté bude informovat o novém kandidátovi STAN prezidenta.

Prezident Fialu během jednání ujistil, že série rozhovorů s kandidáty na ministry začne v pondělí. Bude mít zřejmě podobnou formu, jakou mělo dnešní jednání s novým premiérem. Fiala uvedl, že s prezidentem seděli v různých místnostech a hovořili prostřednictvím videorozhovoru. Fiala ale současně podotkl, že Hrad možná najde pro další schůzky jiné řešení, které bude jako to dnešní odpovídat hygienickým podmínkám.

O dalším postupu jednal Fiala se Zemanem podle svých slov „obsáhle“. „Oceňuji, že v takové těžké situaci se hledá způsob, jak by mohly proběhnout rozhovory s kandidáty,“ uvedl. Zopakoval, že očekává, že v polovině prosince by mohla být jmenována celá vláda

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]