Foldyna není demokrat, myslí si Petříček

ČT

Ministr zahraničí Tomáš Petříček | FOTO: ČT

Jaroslav Foldyna z ČSSD se zúčastnil obskurního setkání „vlastenců“ v Příčovech. Mj. se také ostře vyjadřoval k pochodu Prague Pride. Na to reagoval ministr Zahraničí Tomáš Petříček, který má za to, že Foldyna nepatří do ČSSD.

„Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována,“ uvedl v Deníku Foldyna.

Podle Petříčka, který věc komentoval taktéž pro Deník, Foldyna ukázal, že není nejen sociálním demokratem, ale demokratem obecně. „S naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ dodal ministr.

Foldyna je známý svými extremistickými postoji. Přátelí se s Putinovými Nočními vlky, podporuje Rusko obecně a často útočí na uprchlíky, menšiny a další vhodné cíle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner