Hasiči začali rozvážet 7,5 milionu roušek do potravinových bank

pixabay

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Hasiči začali ze skladu Správy státních hmotných rezerv v Opočínku rozvážet 7,5 milionu chirurgických roušek. Jsou určené pro potravinové banky. Po České republice rozvoz zajistí 11 nákladních vozidel, uskuteční se během jednoho dne, řekla ČTK Jana Urbancová, mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR, který distribuci zajišťuje.

„Doprava bude zabezpečena 23 příslušníky záchranného útvaru. Některá vozidla povezou náklad na více míst,“ uvedla Urbanová.

Hasiči rozvezou roušky do 15 potravinových bank a jejich centrálního skladu napříč Českou republikou. Přepraví 3800 velkých beden naložených na 250 paletách.

Ochranné pomůcky se budou distribuovat prostřednictvím zhruba 1000 sociálních partnerů přímo k potřebným v nejrůznějších sociálních skupinách. Dostanou je například zařízení sociálních služeb jako azylové domy, intervenční centra, ambulantní a terénní služby, noclehárny, domy na půl cesty, nízkoprahová denní centra, centra denních služeb a další sociální zařízení.

Roušky pro lidi v nouzi budou rozdělovat zdarma. Na návrh ministerstva práce a sociálních věcí to v pondělí schválila vláda. Kabinet rozhodl, že by od čtvrtka mělo být povinné nošení respirátorů, nanoroušek či dvou chirurgických roušek v hromadné dopravě, obchodech či nemocnicích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner