Obvodní výbor KDU-ČSL Praha 8 nominoval Hayato Okamuru na předsedu pražských křesťanských demokratů. Bratr šéfa SPD kandidoval v minulém roce v Praze 8 do Senátu a i když nevyhrál, získal  více než 5 000 hlasů tedy necelých 12%, což je pro kandidáta lidovců v Praze velmi dobrý výsledek. Nyní tlumočník z japonštiny kandiduje za KDU-ČSL v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Ke své kandidatuře na pražského předsedu Hayato Okamura uvádí: „Spíše než vůdcem, který by působil jako nějaký politický sólista – chci být rozhodně a pouze ,,prvním mezi sobě rovnými“. Je pro mě samozřejmostí pracovat a rozhodovat se v širokém týmu, kde bude o všech důležitých otázkách probíhat otevřená a demokratická diskuze,“ vysvětluje Hayato.

„Chci, abychom vzájemně spolupracovali jako opravdoví kolegové, kéž přitom více než na svůj soukromý užitek myslíme na dobro obce, jíž máme a chceme sloužit,“ dodává.

Předseda lidovců na Praze 8 Tomáš Pavlů dodává: „Pražské vedení KDU-ČSL potřebuje změnu a nové impulsy, je třeba změnit netransparentní a příliš pragmatické jednání současného vedení a vrátit se ke kořenům křesťansko-demokratické politiky, jedině tak můžeme čelit nástupu nových politických hnutí v Praze i jinde. Jsme přesvědčení, že Hayato Josef Okamura může být nositelem takové změny.“

Volby nového pražského vedení proběhnou v sobotu 16. března 2019 v Paláci Charitas.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora