HOAX: Na Masarykovo nádraží v Praze přijelo 1500 migrantů z Německa

archiv

Víra v hoaxy je skálopevná | FOTO: archiv

Po Facebooku se šířila dezinformace, že na pražské Masarykovo nádraží dorazilo 1500 migrantů z Německa. Přestože se příspěvek sdílel téměř výhradně přes noc, nasbíral za 13 hodin 10 000 sdílení.

fb

Video bylo publikováno na Facebookovém profilu se jménem Josef Vyskočil. Ve skutečnosti se však jednalo o cestující v anglickém Brightonu. Příspěvek byl sdílen dokonce i na Slovensku, ve kterém jej sdílela skupina Slovenský národ, kde jsou aktivní především krajně pravicoví příznivci Mariana Kotleby.

Vyskočilův profil ani video už nejsou dostupné. Záběry se objevily zrovna v době, kdy lídři EU řeší migrační politiku. Není to poprvé, kdy se u nás lže na internetu. Téma uprchlíci je velmi oblíbené, například v květnu byl publikován hoax o Marrákešské deklaraci a v listopadu minulého roku pak o muslimksých migrantech v centru Prahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner