Já na bráchu, brácha na mě na ministerstvu zemědělství

kdu.cz

Lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka | FOTO: kdu.cz

Podivné poměry panují na úřadu Mariana Jurečky. Ministr zemědělství zde zaměstnává svého bratra Lukáše, který je mu poradcem. Podle smlouvy má mzdu 300 korun na hodinu, ve skutečnosti však svému sourozenci nedává ani korunu. Místopředseda lidovců tak zřejmě vymyslel, jak se v práci obklopit příbuznými a na veřejnost se tvářit, že se nejedná o nic podivného.

Je samozřejmě úctyhodné, že k sobě oba bratři mají tak blízko, že vzájemnou spolupráci nezatěžují drobnostmi jako jsou peníze, ale při bližším ohledání se jedná o zvláštní „pakt“.

Lukáš Jurečka má podle tiskové mluvčí ministerstva jasnou roli. Jeho prací jsou poradenství, analýzy a připomínkování materiálů pro jeho bratra. Evidentně se tak musí zaobírat dostatečným množstvím materiálů ministerstva.

A za to bere 300 korun na hodinu. Tedy vlastně nic. Ačkoliv to vypadá neskutečně, obě tyto informace ministerstvo potvrzuje. Bratrská láska je totiž důležitou součástí fungování úřadu, ale zákon ji nedovoluje prezentovat i v pracovní smlouvě.

V reálu to znamená, že Lukáš Jurečka pracuje na plný úvazek pro Mariana a nic za to nedostává. Neuvěřitelné. Zdá se, že mezi politiky existuje mimo Andreje Babiše ještě jeden, který nechce stát daňové poplatníky žádné peníze navíc.

Starší bratr ministra zemědělství a ředitel Zemědělského družstva Pooslaví Nová Ves, je tedy zřejmě zářným příkladem, jak by měli fungovat příbuzní politiků, pokud se také chtějí stát součástí dění.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner