Johnson: Dodržujte vládní doporučení, nebo omezíme svobodu pohybu

Facebook

Britský premiér Boris Johnson. | FOTO: Facebook

Británie bude možná nucena zavést zákaz vycházení a omezení cestování, pokud se lidé nebudou řídit vládními doporučeními ohledně udržování odstupu a rozestupu při pohybu ve společnosti. Prohlásil to dnes britský premiér Boris Johnson.

Hospody, kluby a posilovny již dostaly nařízeno zavřít své provozy. Na sociálních sítích se však objevily snímky, jak se lidé scházejí v parcích a tržnicích, přičemž očividně ignorují doporučení udržovat vzájemný odstup alespoň dva metry. Ve snaze zpomalit šíření nákazy koronaviru již proto zavírají londýnské parky.

„Musíte se chovat podle doporučení, musíte dodržovat pravidlo o rozestupu mezi lidmi, nechávejte mezi sebou dva metry,“ citovala Johnsona agentura Reuters. „Jinak (…) není pochyb o tom, že budeme muset zavést další opatření, a samozřejmě to neustále zvažujeme,“ pohrozil premiér.

Přísnější opatření jako zákazy vycházení musejí být dobře načasované, aby měly co největší dopad, řekl Johnson. „Musíte, žel bohu, počkat, až nastane ten správný okamžik.“

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem dnes v Británii vzrostl na 5683 ze sobotních 5018, což je podle televize Sky News rychlejší nárůst, než byl v tom samém stadiu v Číně nebo Itálii. Na 233 lidí v Británii již nákaze podlehlo.

Johnson rovněž vyzval britské producenty, aby vyráběli plicní ventilátory pro lidi trpící nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Podle něj bude těchto zdravotních zařízení potřeba „daleko více“, než jich má Británie nyní k dispozici.

V Británii je nyní obsazeno 12 procent nemocničních lůžek na jednotkách intenzivní péče pacienty s koronavirem. Očekává se, že toto číslo dramaticky poroste, uvedla dnes zmocněnkyně pro zdravotní záležitosti v Anglii Jenny Harriesová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner