Miroslav Kalousek se vyjádřil k nejnovější zprávě Bezpečnostní informační služby o vlivu Číny a Ruska na politické dění v České republice. Podle poslance TOP se jedná o alarmující novinky, které ovšem mnohé nepřekvapili, neboť zjištění předcházely dlouhodobé spekulace nejenom z medií.

,,Podle BIS se ruské i čínské zpravodajské služby snaží ovlivnit náš politický systém a přes naši zemi oslabit Evropskou unii i NATO. Navrhujeme proto zřízení vyšetřovací komise, která by se věnovala vlivu autoritativních režimů na politický systém v České republice,“ píše předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek.

Klíčové zakotvení české zahraniční politiky by se mělo stát jasnou prioritou, kterou budou dlouhodobě prosazovat vrcholní představitelé z řad politiků. Jenže v současné situaci je realita odlišná. Zatímco Zeman se chce učit stabilizaci od čínského protějšku a prezidentovi Ruska servilně povídá, že by se měli novináři likvidovat, Babiše drží v EU hlavně dotace pro jeho holding Agrofert. Česká republika 2018.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora