Kalousek: Uprchlík není obyčejný imigrant

F24

Miroslav Kalousek | FOTO: F24

Premiér Babiš přijel z nedávného summitu spokojený, že se lídři zemí EU shodli na dobrovolném přijímání uprchlíků. Podle premiérova názoru by, ale konkrétně ČR nikoho přijímat neměla.

K situaci se dnes vyjádřil i předseda poslaneckého hnutí TOP 09 Miroslav Kalousek na svém Twitteru:

,,Uprchlík není obyčejný migrant. To je člověk, u kterého bylo prokázáno, že musel uprchnout ze své země, protože mu tam hrozilo nebezpečí. Odmítnout pomoc alespoň několika takovým lidem, je totální popření křesťanské kultury, které mají jindy někteří politici plnou pusu.“

V ČR jsme pro pobírání evropských dotací, ale jakmile přijde na možnou spolupráci, často zavíráme oči. S možným kompromisem nyní přišla exposlankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová, která navrhuje přijmout pět desítek syrských dětí.

V Německu mezitím vrcholí spory okolo uprchlické otázky. CSU hrozí kancléřce Merkelové odchodem z vládní koalice s CDU. Strana CSU čím dál víc inklinuje k pravicově extrémistické AfD, která je silně proti-imigrační. Požaduje vybudování tranzitních center, která jsou podle kancléřky zbytečné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner