Kalouska ve sněmovně nahradí radní Jakob, na funkci ve vedení kraje rezignuje

Středočeský radní pro kulturu Jan Jakob (TOP 09) v únoru rezignuje na funkci ve vedení kraje. Nastupuje do sněmovny za předsedu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který složil mandát. O tom, kdo ho v krajské radě nahradí, se bude teprve jednat, řekl dnes Jakob ČTK.

Chce zůstat neuvolněným starostou Roztok u Prahy a bude dál středočeským zastupitelem. Kdo bude místo něj krajským radním, se má podle Jakoba teprve řešit. Budeme o tom jednat. Máme pro tyto případy nějaká ustanovení ve volební koaliční smlouvě a věřím, že se v rámci koalice dohodneme. Ta jednání ale ještě nezačala, uvedl Jakob.

Středočeský kraj vede koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. Jakob byl v čele kandidátky Spojenců za TOP 09. Předpokládá, že ho nahradí některý z dalších zastupitelů za Spojence. Těmi jsou Pavel Telička (Hlas), Jana Krumpholcová (Zelení) a Václav Švenda (TOP 09).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner