Kandidátku ANO do voleb má v Plzeňském kraji vést Šlechtová

Eric Drooker

Plzeň 28. dubna (ČTK) – Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová by měla v Plzeňském kraji vést kandidátku hnutí ANO pro podzimní parlamentní volby. Rozhodli o tom dnes delegáti krajského sněmu v Plzni, řekl ČTK předseda krajské organizace Jan Volný. Ze sněmu vzešel návrh kandidátky, který musí ještě následně potvrdit nebo změnit vedení ANO.

Za Šlechtovou jsou na dalších místech kandidátky všichni současní poslanci ANO za Plzeňský kraj – Jan Volný na druhém místě, za ním Pavel Šrámek a Miloslava Rutová. Na páté místo kandidátky navrhl krajský sněm náměstka ministra zdravotnictví Kamala Farhana.

Plzeňský kraj má nyní v Poslanecké sněmovně 11 zástupců – po třech poslancích z ANO a ČSSD, po dvou zástupcích KSČM a TOP 09 a Starostů a jednoho poslance z ODS.

Své lídry si pro podzimní volby zvolily za Plzeňský kraj i jiné strany. Bývalá rektorka Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni a současná děkanka Fakulty zdravotnických studií univerzity Ilona Mauritzová povede jako nestraník kandidátku ODS. Komunisty povede jednapadesátiletý poslanec Jiří Valenta. Lídrem Pirátů v kraji bude předseda krajské organizace, konstruktér a vědecký pracovník z Fakulty strojní v Plzni Lukáš Bartoň. V dalších stranách zatím o lídrovi jednají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner