Kdyby vám věřila půlka lidí jako Zemanovi, stačilo by vám to?

ČTK

Bojovník za pravdu Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Nový průzkum CVVM upozorňuje na lehké zvýšení důvěry v našeho prezidenta. Miloši Zemanovi nyní věří 51 procent dotázaných, což je o tři procenta víc než v červnu. Je ovšem takové číslo chvályhodné, nebo spíš ostudné?

Vezměme si to na příkladu každého z nás. Jak byste se cítili s vědomím, že každý druhý člověk se kterým se třeba v práci bavíte, vám nedůvěřuje? Moc příjemné to není a určitě byste na tom chtěli nějak zapracovat.

Prezident republiky ovšem takové starosti zjevně nemá. Důležitý je pro něj jeho úřad a především možnost škodit a mstít se všem, kteří si to podle něj zaslouží. Nevadí tedy, že společně se svou pravou rukou a mluvčím v jedné osobě dělá ostudu nejen u nás, ale také v zahraničí.

V návaznosti na nově zveřejněný průzkum se tedy zdá, že ocenění „Bojovník za pravdu“, jež dostal Zeman při své návštěvě Spojených států, musí být recesistickým žertem, který má pouze upozornit na fakt, že náš prezident je lhář. O tom přece rozhodl i soud. A evidentně si minimálně půlka národa myslí to samé, nebo alespoň nemá k hlavě státu důvěru, což je ostuda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner