Komunisté podpoří vládu velkopodnikatele. Snad se tím definitivně vymažou

ČTK

Vojtěch Filip a Josef Skála | FOTO: ČTK

Touha po moci převážila a KSČM se dnes rozhodla, že aktivně vysloví důvěru vládě Andreje Babiše. Opoziční, silně levicová strana, která v minulém století znárodňovala a omezovala podnikání, podpoří vládu podnikatele. Politika je plná paradoxů.

FORUM 24

“Programové prohlášení obsahuje všech sedm priorit, které jsme stanovili jako podmínky vyjednávání,” řekl dnes předseda KSČM Vojtěch Filip poté, co širší vedení strany schválilo toleranci Babišovy vlády. Mezi ně patří růst minimální mzdy a valorizace důchodů, ale také třeba znárodnění církevních restitucí. Je zjevné, že vláda ANO s ČSSD s podporou KSČM bude silně levicová.

I přesto je z vyjádření komunistických lídrů patrné, že si nejsou úplně jistí, jak na jejich rozhodnutí zareagují voliči. “Situace v Čechách je mimořádná v tom, že se z komunistů a socialistů stane příměs ve vládě ostrakizovaného oligarchy,” připouští poslanec Jiří Dolejš v dnešním rozhovoru pro E15.

Pokud skutečně platí, že na všem špatném lze najít něco dobrého, tak tím může být odliv voličů od komunistů. V loňských volbách dopadli nejhůř od listopadu 1989. Můžeme doufat, že skoro-vládní angažmá tento trend akceleruje a za tři roky vykáže komunisty z Poslanecké sněmovny. Konec KSČM by mohl být to jediné dobré, co by z vládní spolupráce s hnutím ANO vzešlo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner