KSČM bude v úterý jednat s ANO o toleranci vlády

ČT

Představitelé KSČM se sejdou v úterý se zástupci hnutí ANO a budou vyhodnocovat plnění dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Novinářům to dnes po jednání výkonného výboru KSČM řekl předseda poslaneckého klubu strany Pavel Kováčik. Při vyhodnocování plnění smlouvy se komunisté budou zajímat i o to, proč vláda zaujala negativní postoj k jejich návrhu na ústavní ochranu vody a půdy.

Dnešní jednání výkonného výboru KSČM se možnou změnou postoje k toleranci vlády nezabývalo. Podle Kováčika vedení strany pouze stanovilo mandát pro úterní jednání s hnutím ANO.

Větší ochrana vody je jednou z podmínek KSČM pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Komunisté navrhli zakotvení této ochrany do ústavy, vláda se v pondělí k návrhu postavila negativně. „Ta věc bude součástí jednání o vyhodnocení dosavadního fungování dohody o toleranci vlády,“ řekl dnes Kováčik.

Zdůraznil, že rozhodující pro zakotvení ochrany vody do ústavy bude postoj Sněmovny, nikoli kabinetu. „Důležitý je výsledek, věříme, že ve sněmovně ten výsledek bude pozitivní,“ řekl. Komunisté jsou podle něj připraveni jednat i o připravovaném návrhu ministerstva zemědělství, který by se měl ústavní ochranou vody zabývat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner