Kuba vyzval ředitele krumlovské nemocnice, aby rezignoval

Pixabay/1662222

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/1662222

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) vyzval ředitele nemocnice v Českém Krumlově Jindřicha Floriana k okamžité rezignaci. Ředitel nechal očkovat i příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice, podle hejtmana porušil jihočeskou vakcinační strategii a naboural důvěru Jihočechů v systém. ČTK to dnes sdělila Hana Brožková z kanceláře hejtmana. Florianovo vyjádření ČTK zjišťuje.

Kuba uvedl, že Florian vytvořil neprůhledný systém rozdělování očkovacích vakcín mimo okruh prioritně určených skupin obyvatel. Informaci, že ředitel budoval „očkovací depo“ pro příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice, přinesl server Seznam Zprávy.

Kuba vyzval ředitele, aby dokázal, že vakcíny z „depa“ použil jen pro seniory a nemocné. Zjistil, že Florian to nedodržel. „Je naprosto nepřijatelné, aby v této chvíli byla důvěra Jihočechů v celý vakcinační systém takovýmto způsobem nabourána. Chci naopak poděkovat ředitelům nemocnic a zdravotníkům, kteří všemi svými silami pracují na tom, aby se k vakcíně dostali co nejrychleji přesně ti lidé, pro které je v tom okamžiku primárně určena. Jihočeši musí mít jistotu, že očkování je transparentní, a ne že se někdo dostane k vakcíně proto, že je něčí známý nebo kamarád. Všechny ředitele jsem na to od samého počátku upozornil. Neumím si představit, že by pan ředitel dál stál v čele nemocnice,“ uvedl Kuba.

Na Florianově seznamu bylo zhruba 200 lidí, asi 30 z nich už vakcínu dostalo. Ředitel Seznam Zprávám řekl, že jména slouží jako záloha pro případy, kdy po očkování preferovaných skupin zůstanou volné vakcíny, jež je třeba v omezeném čase využít. Podle Floriana kromě skupiny lidí nad 80 let na Českokrumlovsku všechny z preferovaných skupin očkovali. „Nemáme registry seniorů. Takže jsme očkovali ty seniory, které jsme našli. Třeba i mezi příbuznými našich zaměstnanců nebo jejich známými,“ řekl Seznam Zprávám Florian.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner