Lidovci rasisticky napadali bezbranné fanoušky Okamury. Dá se tomu věřit?

oficiální profil politika, tomio.cz

Tomio Okamura | FOTO: oficiální profil politika, tomio.cz

Ačkoliv je diskuzní pořad TV Barrandov Duel Jaromíra Soukupa celkem nezajímavou záležitostí, včera se děly věci. Mezi fanoušky politických stran, kteří se mačkají za zábranami před prostorem, kde se debata natáčí, vznikl konflikt. Lidovci vs. Okamurovci. Představitelé KDU-ČSL tvrdí, že je přívrženci SPD slovně a poté i fyzicky napadali, druhá skupina si stojí za tím, že lidovečtí „fans“ pokřikovali rasistická hesla na lídra jejich oblíbené partaje. Kde je ovšem pravda?

Kdo někdy viděl příznivce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury musí mít jasno. Jedná se o ten typ lidí, se kterými byste pravděpodobně na pivo nezašli, protože byste neměli jistotu, zda návštěva restauračního zařízení neskončí potyčkou s názorovými oponenty.

Není na to však nic k podivení. Sám lídr SPD totiž rád působí dojmem radikála, který by nejraději všechny problémy řešil za pomoci síly. Jaký pán, takový kmán, chtělo by se říci.

Na druhé straně si představme lidovce, kteří přišli podpořit ministra kultury Daniela Hermana. Bývalého katolického kněze, který se stýká s dalajlamou a chce zrušit vepřín v Letech.

Mezi těmito dvěma skupinami vznikne problém. Ochranka TV Barrandov nereaguje, protože od toho na místě zřejmě není, létají nadávky a později dojde k fyzickému ataku.

Není složité si domyslet, kdo byl oním iniciátorem a kdo pouze „koukal“, co se to děje při demokratické diskuzi.

Jediný kdo ještě nepřišel se svou verzí je komerční televize, ale od té se to ani nedá čekat. Tomio Okamura je nejčastnějším hostem Soukupových debat (ze čtyř posledních byl ve čtyřech) a jeho fanoušci při natáčení působí dojem, že pořad alespoň někoho zajímá.

Na druhou stranu je ovšem třeba přesvědčit i zástupce lidovců, aby do debat chodili, když třeba ČSSD už tuto možnost odmítla. Nedá se tedy předpokládat, že by se TV Barrandov postavila na něčí stranu, nebo dokonce řekla, jak to skutečně bylo.

To se totiž nehodí do koncepce a šarvátka, která se přihodila udělá neplacenou reklamu, díky které se třeba příští úterý na Duel podívá zase o pár desítek diváků víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner