Luděk Niedermayer: Těsně před volbami se Babiš možná stane agentem StB

TOP 09

Luděk Niedermayer | FOTO: TOP 09

Slovenský Ústavní soud rozhodne, jak to bylo s prohlášením dokumentů toto potvrzující za nepravdivé.

Pozoruhodné na tom jsou 3 věci:
1. Soudy, které pana Babiše agentství zbavily, se dopustily pozoruhodně velkého množství omylů. Vycházely z výpovědí svědků nezbavených mlčenlivosti a odvolací soud spolu s ministerstvem to pak ex post v rozporu s logikou i zákony „napravovaly“, což je „uspokojilo“ a výrok potvrdily.

2. Z hlediska zdravého rozumu i morálky je těžko přijatelné, aby – když proti sobě stojí písemné historické dokumenty a výpověď dvou estébáků (navíc stále vázaných mlčenlivostí) – soud jednoznačně preferoval to druhé.

3. A nejvíce pozoruhodná je snaha poslanců premiéra Fica urychleně zasáhnout do fungování ústavu (ten je žalující). Dle našich kolegů ze Slovenska šlo o jasnou snahu přinutit vedení ústavu ke stažení žaloby. O tom, že Ficova vláda je panu Babišovi nakloněná, svědčí třeba miliardová státní podpora na rozšíření jeho továrny na Slovensku…

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner