Ministr Vojtěch: Babišovo stíhání je odlišné od těch ostatních

ČTK

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a jeho šéf Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr Adam Vojtěch, který je součástí vlády trestně obviněného premiéra Babiše, přišel minulá týden se zajímavou tezí. Ředitel nemocnice Na Bulovce František Novák by měl opustit svou funkci kvůli podezření, že spáchal trestný čin.

,,Pokud je zde podezření, že ředitel spáchal trestný čin ve své funkci, měl by svou funkci opustit,“ komentoval dnes Vojtěch situaci na tiskové konferenci.

Trestní stíhání není dvojí záležitostí a před zákonem jsou si všichni rovni. Již zmíněný premiér a předseda hnutí ANO je podezřelý v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

Neměl by svou funkci tedy opustit i on?

,,Z mého pohledu je situace odlišná,“ nepřestával bránit Andreje Babiše. Vojtěch se tak po Taťáně Malé zařadil do řady ministrů, kteří v každém případě hájí premiéra i přes rozpor s názorem renomovaných právníku.

Nová ministryně spravedlnosti proslula výrokem, kdy ve sněmovně polemizoval, proč se Babišův soud nemůže ,,odložit“ na období po konci jeho poslaneckého mandátu.

Nezbývá než vyčkat, zda nová vláda skutečně získá důvěru poslanecké sněmovny. K hlasování by mělo dojít v polovině července a podpora komunistů a ČSSD stále není jasná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner