Ministři dnes absolvují část jednání vlády osobně

ČTK

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Ministři dnes absolvují část jednání vlády osobně ve Strakově akademii, zabývají se při něm koronavirovou agendou. Úřad vlády o tom informoval na twitteru. Kabinet se s ohledem na epidemickou situaci vrátil začátkem září k jednání prostřednictvím videokonference.

Kabinet dnes zasedal od 14:00 přes internet, poté bylo jednání přerušeno, aby v 16:30 začala jeho druhá část ve Strakově akademii. „Po jednání prostřednictvím videokonference se členové vlády sešli také fyzicky, aby projednali aktuální situaci v souvislosti s epidemií covid-19,“ uvedl úřad vlády na twitteru.

Vláda začala jednat prostřednictvím videa loni v březnu krátce po vyhlášení prvního nouzového stavu kvůli šíření covidu-19. K osobnímu jednání v budově úřadu vlády se kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) vrátil 15. června při rozvolňování opatření. Videokonferenčně začal svá jednání opět pořádat od 7. září v době, kdy byla řada ministrů v karanténě či z preventivních důvodů pracovala z domova.

Za osobním jednáním by mohla být potřeba projednat utajované informace v souvislosti se soutěží na dodávku antigenních testů pro školáky. Jejich dodavatele vybrala meziresortní komise pod vedením ministerstva vnitra, Babiš ale následně zakázku i vítěznou firmu zpochybnil. Řekl, že bude požadovat zrušení tendru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) výběr hájí, konkurenční firmu podle něj komise vyřadila kvůli varování BIS i nestandardnímu nátlaku. Podle serveru SeznamZprávy.cz by měli ministři dnes dostat informace od šéfů Bezpečnostní informační služby i Úřadu pro zahraniční styky a informace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner