Dnešní interpelace se opět potýkaly s nízkou docházkou ministrů, lépe řečeno s žádnou. Na devátou hodinu do Poslanecké sněmovny nepřišel ani jeden člen kabinetu. Po přerušení schůze dorazil jako jediný ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Opoziční poslanci to kritizovali na sociálních sítích.

“Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážená nepřítomná vládo, všechny vás vítám,” zahájil čtvrteční jednání řídící schůze Vojtěch Pikal (Piráti), uvedly Novinky.cz. Ani poslanci nepředvedli vzornou docházku, přišlo jich zhruba 90 z celkových 200.

Kvůli absenci ministrů nemohla Sněmovna jednat a Pikal debatu musel na deset minut přerušit. Poté dorazil ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD), deset ministrů se omluvilo z pracovních důvodů či z důvodu zahraniční cesty.

Opoziční poslanci vládu kritizovali na sociálních sítích. “Jak makají ministři naší vlády. Dnes jsou v plánu interpelace, tak jako vždy ve čtvrtek, když jedná Sněmovna. V ministerských lavicích ani noha,” napsal poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Podobně nepřítomnost ministrů komentoval Vít Rakušan (STAN) i Ivan Bartoš (Piráti). Předseda ODS Petr Fiala čtvrteční absenci označil za aroganci moci a pohrdání parlamentem.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora