Možní náhradníci za Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí

David Sedlecký / CC BY-SA 3.0

Jan Kohout | FOTO: David Sedlecký / CC BY-SA 3.0

Server Novinky.cz přinesl seznam možných náhradníků za Miroslava Pocheho na postu ministra zahraničí. Část vedení sociálních demokratů si přeje, aby se Poche vzdal nadějí na ministerské křeslo. Mezi nimi je například Jiří Zimola.

Právě Zimola zmínil, že by Pocheho mohl zastoupit Jan Kohout. Ten už tento post ovládal, dokonce dvakrát. Poprvé v úřednické vládě Jana Fischera a poté v další úřednické vládě, tentokrát jiřího Rusnoka. Kohout dříve působil jako velvyslanec ČR při EU. Mezi lety 1986 a 1989 byl členem KSČM.

Druhé jméno, které zmínil Zimola, je Aleš Chmelař. Jedná se o tajemníka pro evropské záležitosti. Bývalý výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropských politik se však do vlády nehrne. „Důvěry si cením, ale o změně pracoviště neuvažuji. Evropská politika vlády je pro mě v tuto chvíli prioritou,“ uvedl.

Třetím možným náhradníkem by mohl podle Novinek být Lukáš Kaucký. Je to bývalý náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Rok byl také radním pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Také o Lubomírovi Zaorálkovi se vedly spekulace. Ten je však zavrhl a řekl, že ve vládě být nechce.

Miroslav Poche zatím tlaku odolává a neuvažuje o stažení svého zájmu o post ministra zahraničí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner