Muž, který provedl páteční útok na London Bridge, byl bývalý vězeň Usman Khan

repro: BBC.com

Pachatel útoku v Londýně Usman Khan. | FOTO: repro: BBC.com

Muž, který provedl páteční útok na London Bridge, byl bývalý vězeň odsouzený za teroristické trestné činy. Útočník, kterého policie označila jako 28letého Usmana Khana, byl v době útoku mimo vězení na základě podmínky. Při útoku byl zabit muž a žena a další tři byli zraněni.

Khan byl zastřelen policisty poté, co proti němu zasáhli i přítomní občané. Policie prohlásila útok za teroristický incident.

Khan byl orgánům již předtím znám, protože byl v roce 2012 odsouzen za teroristické trestné činy, uvedl za policii Neil Basu. „Byl propuštěn z vězení v prosinci 2018 na podmínku a klíčovou linií vyšetřování je nyní zjistit, jak mohlo k provedení tohoto útoku dojít,“ uvedl Basu v prohlášení.

List The Times informoval, že Khanovo propuštění z vězení minulý rok přišlo poté, co souhlasil s tím, že bude nosit elektronické zařízení, které umožní sledovat jeho pohyby. Policie nyní provádí pátrání na adrese ve Staffordshiru, kde Khan bydlel .

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner