Na Lounsku havaroval autobus s dětmi, zranění jsou lehká

U Blšan na Lounsku havaroval dnes ráno patrový autobus převážející zhruba 70 dětí. Zranění jsou většinou jen lehká, řekl ČTK severočeský policejní mluvčí Daniel Vítek. Policie silnici v místě nehody uzavřela, v Pšově a Blšanech odklání dopravu na Podbořany. Silnice bude kvůli vyšetřování nehody uzavřena nejméně dvě hodiny.

Nehoda se stala krátce před 09:00 na silnici 27 u Blšan. „Řidič patrového autobusu vyjel mimo silnici, kde havaroval a převrátil se. Převážel zhruba sedm desítek dětí. Jsou tam nějaká lehká povrchová zranění. Na místo byl vyslán krizový autobus hasičů,“ doplnil Vítek. Co se stalo, není podle něj zatím jasné, policie nehodu vyšetřuje.

Záchranáři zatím na místě ošetřili a prohlédli 30 lidí, většinou jde o lehká nebo žádná zranění. „Ve třech případech až středně těžká,“ řekl ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. K nehodě vyjely čtyři posádky ústeckých záchranářů a také vrtulník. „Pomáhá i jedna posádka ze Středočeského kraje, jedna posádka soukromé služby a také dvě posádky z Plzeňského kraje,“ dodal mluvčí záchranky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner