Na řadě míst ČR se dnes opět poběží pro Paměť národa

V pražské oboře Hvězda a na řadě dalších míst v ČR dnes odstartuje další ročník charitativního běhu pro Paměť národa. Zúčastnit se může každý a lidé tím podpoří natočení dalších příběhů pamětníků, kteří v minulém století bojovali za svobodu. Loňský běh vynesl přes 870.000 korun, které pomohou zdokumentovat osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holokaustu či disidentů.

Účastníci akce mohou svůj běh někomu věnovat. V minulých letech si vyráběli odznáčky s heslem „běžím za…“, letos budou mít tuto větu také na startovních číslech. Každý si pak může doplnit jméno osobnosti, které si váží, ať už je to Milada Horáková, letci v RAF, odbojáři nebo vlastní teta, která neuhnula nátlaku Státní bezpečnosti, uvedli před časem zástupci společnosti Post Bellum, která vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století zaznamenává.

Běžecké trasy jsou v délce pět a deset kilometrů, vedle toho lze chůzí či během zdolat kilometrovou trasu. Naplánované jsou i dětské trasy a štafeta.

Patrony letošního pátého ročníku je stejně jako před rokem novinář Jindřich Šídlo, olympionici Vavřinec Hradilek a Eva Samková, sestry Aňa, Ester a Lela Geislerovy a herečky Lenka Krobotová a Petra Nesvačilová. Více informací je na webu akce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner