Na ruské základně v Sýrii nouzově přistál civilní airbus. Syřané ho málem sestřelili

english.alarabiya.net

Civilní letadlo Airbus A320 se 172 cestujícími na palubě muselo nouzově přistát na Ruskem ovládané základně Hmímím v Sýrii. S odvoláním na mluvčího ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova to oznámila agentura Ria Novosti. Podle ruského ministerstva stroj téměř zasáhla syrská protivzdušná obrana, když se vládní armáda snažila u Damašku odrazit nálet čtyř izraelských stíhaček F-16.

Čtyři izraelské stíhací letouny F-16 měly vypálit osm raket na předměstí Damašku, aniž by přitom vletěly do syrského vzdušného prostoru. Podle ruské agentury se incident stal ve čtvrtek nad ránem, syrská protivzdušná obrana se v oblasti Damašku snažila izraelský útok odrazit.

Její manévr pak měl podle Moskvy vést i k nouzovému přistání airbusu, jemuž hrozilo sestřelení.

„Konašenkov z ministerstva obrany řekl, že syrské vládní jednotky použily komplex protivzdušné obrany a že dopravní letadlo jen těsně minulo prostor, kde k útoku došlo a že mohlo být zasaženo. Konašenkov přitom zdůraznil, že jen díky práci dispečerů na letišti v Damašku se podařilo letadlo navést z nebezpečné oblasti na jiné letiště,“ přiblížil incident zpravodaj ČT v Rusku Miroslav Karas.

(CT24.ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner