Německé dráhy kvůli bouři zastavují veškerou dálkovou dopravu

En 24

Orkán Sabine | FOTO: En 24

Německá železniční společnost Deutsche Bahn kvůli orkánu Sabine, jehož rychlost v Německu místy dosahuje až 180 kilometrů za hodinu, postupně zastavuje dálkovou železniční dopravu na území celé spolkové republiky. Aerolinky Eurowings zase kvůli bouři, která už naplno zasáhla západ a sever Německa, zrušily skoro všechny lety. Řadu spojení odřekla také Lufthansa i další společnosti.

Deutsche Bahn se rozhodla zastavit dálkovou dopravu nejprve v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku. Dálkové vlaky se pak zastaví i ve všech dalších částech Německa. Zůstanou vždy na velkých nádražích. Zrušen kvůli tomu dnes večer bude i přímý železniční spoj mezi Berlínem a Prahou.

Bouře, které se v Německu říká Sabine a v Británii Ciara, si už vyžádala také jednu železniční nehodu. Vlak z Amsterdamu směřující do Berlína krátce za německými hranicemi narazil do spadlého stromu. Nacházelo se v něm mezi 300 až 350 cestujícími. O žádných zraněných ale německá média neinformují. Spadlé stromy blokují i některé regionální tratě.

Problémy orkán přináší i v letecké dopravě. Společnost Eurowings zrušila téměř všechny lety z Berlína, Hamburku, Hannoveru, Dortmundu, Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu. Výpadky už pocítila i Praha, kam dnes nedorazily dva německé spoje z Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu. Zrušeny jsou i některé pondělní spoje.

Na severu Německa je kvůli Sabine přerušené lodní spojení s řadou ostrovů.

Především na západě země byla odřeknuta řada kulturních a sportovních akcí, včetně zápasu nejvyšší fotbalové ligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a 1. FC Köln.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner