Němečtí neonacisté si jezdí zastřílet na terče do Česka

Forum 24

puška | FOTO: Forum 24

Němečtí pravicoví radikálové se v posledních letech několikrát setkali v Česku, aby se společně cvičili ve střelbě. S odvoláním na informace, které německá vláda poskytla opoziční parlamentní straně Levice, o tom informovala agentura DPA. Česko podle ní o pohybu neonacistů ví a s Německem spolupracuje. V zemích bývalého východního bloku se pravicoví extrémisté setkávali také na střelnicích v Bulharsku.

České úřady podle spolkové vlády loni německým kriminalistům poskytly „seznam pobytů německých státních příslušníků v České republice“. Tento seznam přitom obsahoval mimo jiné „záznamy z návštěvních knih různých střelnic“.

Spolkový úřad pro ochranu ústavy, který ve Spolkové republice plní úkoly civilní kontrarozvědky, v září 2017 prohledal za pomoci speciálních jednotek vozidla členů neonacistické skupiny Combat 18 Deutschland, kteří se právě vraceli z Česka. Při akci se našlo „malé množství munice“, kterou úřady extrémistům zabavily.

hlidacipes.org

Německá vláda podle informací, které poskytla na dotaz parlamentní frakce strany Levice, o cestách neonacistů na střelnice do jiných evropských zemí dlouhodobě ví. Od prosince 2015 na podobné „výlety“ němečtí ultrapravičáci vyrazili celkem dvanáctkrát.

Informace o Česku jako oblíbeném cíli německých pravicových radikálů se objevily poprvé v roce 2012. Policie tehdy provedla razii v Bavorsku, při které zasáhla proti skupině Jagdstaffel D.S.T. Její členové jezdili na střelnice do Česka, kde podle informací německých úřadů používali terče v podobě lidských postav.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner