Nizozemsko zařadilo Prahu na seznam rizikových oblastí

Nicola Zörkler

Ilustrační foto | FOTO: Nicola Zörkler

Nizozemská vláda zařadila Prahu na seznam rizikových regionů. Nařízení platí okamžitě – od 15. září. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí na svých webových stránkách. „Osoby, které přijíždějí do Nizozemska a před vstupem do Nizozemska pobývaly v Praze, by se měly neprodleně odebrat do desetidenní karantény, a to i v případě, když nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 nebo pokud měly negativní test na covid-19,“ oznamuje rezort.

Cestovatelů z ostatních oblastí České republiky se tato opatření netýkají, občané pobývající v Nizozemsku by pak měli do Prahy cestovat pouze v nezbytných případech.

„Karanténu v Nizozemsku je možné absolvovat doma nebo v dočasném či prázdninovém ubytování. Určité kategorie cestujících nemusí absolvovat karanténu, pokud nemají příznaky onemocnění,“ doplňuje ministerstvo.

Týká se to cestovatelů, kteří letí přes Nizozemsko a neopouštějí mezinárodní tranzitní zónu letiště, a dále o osoby v určitých profesích poskytujících základní služby a osoby cestující za prací – například jde o přeshraniční pracovníky, pracovníky v dopravě či ve zdravotnictví a pečovatelských službách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]gmail.com

Revue Forum Banner