Novou rektorkou Univerzity obrany Zeman jmenoval Kročovou

Univerzita obrany, unob.cz

doc. RNDr. Zuzana Kročová, Ph.D. | FOTO: Univerzita obrany, unob.cz

Novou rektorkou Univerzity obrany v Brně se od začátku srpna stane plukovnice Zuzana Kročová. Do funkce ji dnes na čtyři roky jmenoval na Pražském hradě prezident Miloš Zeman. Kročovou v červnu zvolil akademický senát univerzity a následně jeho návrh schválila vláda. Dosavadnímu rektorovi Bohuslavu Přikrylovi končí druhé funkční období. Kročová dosud působila jako vedoucí katedry molekulární patologie a biologie Fakulty vojenského zdravotnictví.

Kročovou do funkce zvolil akademický senát ze čtyř návrhů, uspěla v prvním kole. Dalšími třemi kandidáty byli ředitel Centra jazykového vzdělávání Vladan Holcner, prorektor pro vědeckou a expertní činnost Zdeněk Pokorný a vedoucí katedry protivzdušné obrany Fakulty vojenských technologií Alexandr Štefek.

Zuzana Kročová vystudovala Přírodovědeckou fakultu dnešní Masarykovy univerzity, obor fyzikální chemie. V roce 1993 nastoupila na Vojenskou lékařskou akademii, která se v roce 2004 transformovala na Fakultu vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Od roku 2014 zastává pozici vedoucí katedry molekulární patologie a biologie, kde se zaměřuje na vysoce infekční biologická agens a působí jako expert v ochraně proti biologickým látkám. V roce 2001 absolvovala doktorské studium v oboru klinická imunologie na Lékařské fakultě Univerzity Palackého a v roce 2013 habilitační řízení v programu infekční biologie na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Do armády vstoupila v roce 2006.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner