Občanka podává trestní oznámení na nečinnost policie kvůli ovlivňování syna v kauze Čapí hnízdo

Premiér Andrej Babiš v poslanecké sněmovně  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš v poslanecké sněmovně | FOTO: ČTK

Od pondělního zveřejnění dílu Zvláštní vyšetřování se každý den probírá téma Andrej Babiš junior. Občané České republiky ukázali na čtvrteční a sobotní demonstraci, že jim rozhodně není jedno, že v čele naší země je tento člověk, a žádají demisi. Navíc se lidem nelíbí, jakým způsobem Babiš jedná se svým synem.

V sobotu ráno Andrej Babiš oznámil, že jede do Švýcarska navštívit svou rodinu – syna a bývalou manželku. Spousta lidí to vidí jako jasné ovlivňování případu a nátlak na Andreje juniora a jeho matku. Jana Filipová zveřejnila na svém facebookovém profilu trestní oznámení, které podala na nečinnost policie v kauze Čapí hnízdo, a to zejména kvůli ovlivňování klíčového svědka. „Jeden z Murphyho zákonů praví:
„Nikdy neříkej, že něco nejde, protože vždycky se najde někdo, kdo přijde a udělá to.“

Od včera mám pocit, že už je skutečně do nebe volající, co se tu okolo vyšetřování Čápího hnízda děje! Všichni se na fb bouří proti tomu, že AB st. klidně jede do Švýcarska ovlivňovat spoluobviněného, který nebyl dosud vyslechnut. Psát rozhořčené komentáře je sice fajn, ale přijde mi to prostě málo, protože komentáře na fb stav věci nenapraví. Takže jsem se rozhodla podat v této souvislosti oznámení na Policii ČR, protože jsem skutečně bytostně přesvědčená, že AB st. už měl dávno sedět ve vazbě.

Zašla jsem tedy na nejbližší pobočku Policie s tím, že se domnívám, že došlo k porušení zákona, a proto mám povinnost to oznámit. Možná je to postup naivní, možná mne mnozí za to odsoudí, ale to mi je jedno. Prostě chci vědět, jak se oficiálně postaví PČR ke stavu, že Andrej Babiš st. měl podle trestního řádu č.141/1961 Sb., paragrafu 67 písmeno b) být dávno ve vazbě,“ končí příspěvek, který doplňuje fotka trestního oznámení.

Jeden z Murphyho zákonů praví:"Nikdy neříkej, že něco nejde, protože vždycky se najde někdo, kdo přijde a udělá to."…

Zveřejnil(a) Jana Filipová dne Neděle 18. listopad 2018

Jestli Andrej Babiš vyvíjel nátlak na svoji rodinu ve Švýcarsku, se můžeme dozvědět i z dnešních zpráv televize Nova. Nejenom, že avizovala o exkluzivním rozhovoru s premiérem, který proběhne večer, ale také uvedla, že ve svých večerních zprávách zveřejní vyjádření jeho bývalé manželky. Zvláštní že se tak děje právě po návštěvě Babiše ve Švýcarsku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]