Pecková: Ve středních Čechách je 90 ohnisek, situace se uklidňuje

ČTK

Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková | FOTO: ČTK

Ve středních Čechách je kolem 90 ohnisek nákazy covidem-19, většinou v sociálních zařízeních. Problematická situace je zejména v domově v Poděbradech na Nymbursku. Na dnešní tiskové konferenci po prvním jednání nové rady kraje to řekla hejtmanka Petra Pecková (STAN). Situace s koronavirem v regionu se podle ní uklidňuje.

Hejtmanka uvedla, že 90 procent ohnisek je v sociálních zařízeních, některá jsou ve zdravotnických zařízeních a asi tři ve výrobních závodech. V regionu pomáhá 85 vojáků, z toho 32 jich zvládá práci zdravotníků v nemocnicích a zbytek pracuje jako pomocná síla v domovech pro seniory a ve zdravotnických zařízeních.

Radní pro sociální věci Martin Hrabánek (ODS) uvedl, že deset klientů z domova v Poděbradech již odvezla záchranná služba do nemocnic. Podle Peckové je záchranáři ve středu přepravili do Kolína, Nymburka a na pražské Vinohrady. Hodně nakažených je podle Hrabánka také v domově v Unhošti na Kladensku.

Aktuálně je v regionu 31.186 nakažených, s nemocí covid-19 zemřelo v kraji již 517 lidí. Záchranáři mají podle hejtmanky sice větší počet výjezdů k lidem s koronavirem, na druhou stranu jim ubylo výjezdů večer a v noci díky zákazu vycházení. Policie podle Peckové zaznamenala pokles kriminality.

Situací kolem šíření epidemie se dnes zabýval i nový krizový štáb, jehož členy jsou kromě hejtmanky a dalších zástupců kraje ředitelé středočeské záchranné služby, policie, hasičů či hygienické stanice. Krizový štáb se bude scházet každých 14 dnů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner